Briket Nedir ?

Briket Nedir ?

Yapı Sektöründe Dış Duvar, İç Ayrıcı Duvar Oluşturmak Amacı İle Kullanılan Blok Beton Çeşitlerine Genel Olarak Briket Denir. Briket Taşı, Yüzey Ölçüsü Fazla Olduğu İçin Duvar Oluşturmada Zamandan Tasarruf Sağlar. İşçi Hatalarından Oluşan Duvar Eğriliklerini Asgari Ölçeğe İndir. Yük Taşıma Kapasitesi Tuğla Ve Benzeri Materyallere Oranla Yüksek Olduğu İçin Bina Statiğinde Destekleyici Rol Oynar. Ses, Isı İletkenliği Az Olduğu İçin Yalıtıma Katkı Sağlar. Oluşturan Duvara Gelebilecek Her Hangi Bir Darbede Tuğlaya Göre Daha Yüksek Direnç Gösterir. Briket Tam Dolu, İç Boşlukları Olan Veya Kırılabilir Özellikte  Olarak Üretimi Gerçekleştirebildiğinden Oluşan Bina Duvarında Fazladan Pürüz Oluşmayacağından Sıva Harcı Maliyetini De Düşürür Dersek Briket Nedir Sorusuna Cevap Verebilmiş Oluruz.  Briket Üretimi Briket Makinası İle Yapılır. Şehirlerin İmar Durumu Ülke Ekonomisine Göre Briket Makinası Fabrikası Bularak Briket Tedarik Etmek Oldukça Kolaydır. Briket Makinası Briket Taşı İle Aynı Zamanda Bordür, Parke Taşı, Çim Taşı, Bims, Straforlu Bims Ve Yağmur Oluğu Gibi Yapı Malzemeleri Üretebildiği İçin Bina Ve Çevresi Düzenlemelerinde İhtiyaç Olabilecek Tüm Materyalleri Tedarik Edebilirsiniz.

Briket Ölçüleri

Şehirler Coğrafi Konum Gereği Oluşan İklim Ve İklimsel Davranış Farklılıkları, Kent Ve Ülke Ekonomisi, Gelişmişlik Düzeyi, Ülkelerin Kendine Özel Yapı Malzemeleri İçin Getirdikleri Zorunlu Standartlar, Briket Ölçülerinde Belirleyici Rol Oynar. Briket Taşı Dış Duvar Ve İç Ayırıcı Duvar Oluşturma Amacıyla Kullanıldığından Ötürü, Farklı Ölçü Ve Kalınlıklarda Briket Fabrikalarında Briket Makinası Tarafından Üretilir. Standart Olarak Bir Ölçü Belirlemek Kabul Görmezse De Genellikle 10 Cm 15 Cm 20 Cm  25 Cm 30 Cm Boyunda 20 Cm Yüksekliğinde Üretilir. Briket Üretimi Yapacak Briket Fabrikası, Briket Makinası İmalatı Yapılan Fabrikaya Hitap Ettiği Pazara Göre Belirlediği Briket Ölçüleri İle Briket Kalıbını İmal Ettirir.

briket_nedir.jpg

1m2 Kaç Briket Gider

Briket Taşı İmalatçısının Hitap Ettiği Pazara Cevap Verebilmesi İçin Gerekli Üretim Adedini, Briket Taşı Alıcısının Gerekli Olan Miktarı, Mimar Veya Müteahhidin Maliyet Hesaplamalarında 1 M2  Kaç Briket Gideri Hesaplaması Gerekir. 1 M2 Kaç Briket Gittiği Briketin En Ve Yüksekliğine Göre Değişiklik Gösterir. Basit Bir Formülle 10,000 Sayısını Briket En Ve Yükseklik Çarpımına Bölersek 1m2 Kaç Briket Gider Sonucuna Ulaşmış Oluruz.

Straforlu Bims

Hafif Briket, Isı Yalıtımlı Briket, İzolasyonlu Briket Olarak Da Bilinen Straforlu Bims Briket Taşı Türüdür. Doğal Agrega İle Üretilir. Boşluklu Yapısı Sayesinde Ses Ve Isı Yalıtımına Yardımcı Olur, Hafif Oluşundan Bina Ölü Ağırlığında Diğer Yapı Elemanlarına Oranla Ciddi Düşüş Sağlar, Agrega Yapısı Gereği Nem Oranı Ayarlama Yeteneğine Sahiptir Ve Bu Binada Rutubet Oluşmasını Önler. İşlenebilirliği Yüksektir. Bu  Sayede Uygulama Kolaylığı Ve İşçi Hatalarından Dolayı Oluşan Duvar Problemleri Asgari Seviyededir. Delikli Yapısı Sayesinde Sıva Tutumu Yüksek Oluğu İçin Oluşan Duvarda Çatlama Ve Benzeri Deformasyonlar Oluşmaz.

Briket Fiyatları

Kullanılan Agrega Türü, Üretim Sonucu Elde Edilen Briketin Doluluk Boşluk Oranı, Üreticinin Hitap Ettiği Pazardaki Hareketlilik. Şehrin İmar Durumu, Briket Ölçülerinde Ki Farklılıklar Briket Fiyatlarını Belirleyen Faktörlerdir.

logoalt

Bir BEYAZLI GRUP Kuruluşu Olan Bess; Kilit Parke Makinası, Briket - Bims Makinası ve Kalıp Sanayii Ticari Faaliyetlerine 2007 Yılı İtibarı İle Trabzon'da Başlamış, Bünyesine Kattığı Deneyimli Ve Uzman Kadrosu Sayesinde Hızla Büyümeyi Amaç Edinmiş ve 23 Farklı Ülkeye İhracat Gerçekleştirme Başarısı İle Sektörün Lider Firmasıdır...

BİZE ULAŞIN

maps Yanlıca Mahallesi Akoluk Belediye Karşısı Trabzon / Türkiye
 
telefon +90 462 321 07 78
+90 549 325 66 67
 
mail [email protected]
 
mail Pazartesi - Cumartesi
© 2023 | Tüm Hakları Saklıdır. Her Hakkı Beyazlı Group'a Aittir.