Parke Makinesi

Parke Makinesi

Hızlı yapılaşma ile artan inşaat malzemeleri ve bu malzemeleri üretecek makinaların seri olarak üretilmesini sağlayan fabrikaların kurulması ve fazlalaştırılma yolunda adımlar atılmasını sağlamıştır. Bunlardan biride parke makinası üretimini sağlayan fabrikalardır. Parke makinası temel olarak briket makinası, bordür makinasının gelişmiş versiyonudur. Parke üretimi esasen briket makinası ile de üretilebilir fakat briket makinası tek kova özellikte olduğu için parke taşını renklendiren boya hammaddesinin parke taşında oluşturacağı homojen yüzey ölçüsü büyüdüğünden renklendirici maddenin daha fazla kullanılmasına sebep olur buda maliyeti arttıran bir sebeptir. Bundan daha önemlisi ise briket makinası ile tek kovasında karışan ince ve kalın agrega parke taşı zemininde pürüzsüz ve yüzey korozyonu düşük ürünler elde edilmesine sebep olur. Parke makinesi ile briket makinasını ayıran en önemli özellik parke makinasının iki kovalı olmasıdır. Birinci kovada mikserde karışarak %100 homojen hale gelen kalın agrega parkenin alt yüzeyini oluşturmayı sağlarken ikinci kovaya mikserde karışarak konveyör bant ile iletilen ince ve renklendirilmiş agrega parke taşının üst yüzeyinde pürüzsüz ve aynı yapıdaki agregaların sıkıştırılmasından dolayı korozyon kuvveti yüksek ürünler üretir. Üretilen parke taşının alt yüzeyinde kalın agrega ile oluşturulan ürün zeminde yük taşıma kapasitesini arttırırken üst yüzeyini oluşturan ince ve renkli agrega hem pürüzsüz yüzey hem de renklendirici maddenin gereksiz kullanımını engelleyerek maliyeti önemli ölçüde düşürerek parke makinası fabrikası sahibinin hitap ettiği pazarda daha etkin olmasında rol oynar.


Parke Makinesi | Parke üretimi yapan parke makinası
Beyaz renkli makine | Parke makinesi

PARKE

Her alanda gelişen teknoloji toplumların kültürlerinde çeşitli değişikliklere sebep olmaktadır. Ve bu değişimler insanların yaşama ihtiyaçlarında da değişimlere ve bu ihtiyaçlara kolay ulaşabilir olma isteklerini doğurmuştur. Bu sebeple toplumlar dağınık yaşamdan toplu yaşama geçiş süreci yaşamıştır. Bu geçiş mimari ve yapılaşmaya da yansıyarak küçük ölçekli ulaşım ağları genişletilmek ve toplumlara ortak yaşam alanları sunmak zorunda kalınmıştır. Bu yaşam alanları oluşturulurken insan taşıma kapasitesi yüksek, insanın ve çeşitli doğa koşullarının (yağmur, kar, rüzgâr vb.) sebep olduğu korozyona dayanıklı zeminler tasarlanmıştır. Parke taşı seçimine gelene kadar çeşitli materyaller denenmiştir. Bunlardan İlk olarak doğal taş tercih edilir ise de doğal taşın ergonomik olmaması, zaman içinde yük taşıma ile birlikte toprak zemine gömülmesi ve bu sebeple çok sık onarım ihtiyacı duyması mimaride beton zemine yönelmeyi mecbur etmiştir. Beton zemin iyi bir ergonomi sağlamaktadır fakat yeterli korozyon kuvvetini sağlamak maliyeti arttırmakta, onarımı zor ve onarım sonrasın kötü görüntüye sebep olmaktadır ve eğim yüzeyi düşük kent oluşumlarında sellere sebep olmaktadır. Bu sebeple yeni bir ürün parke taşı geliştirilmiştir. Parke taşı, üst yüzeyi düz olduğu için ergonomik, yüksek sıkıştırma ile üretildiği için korozyona karşı dayanıklı ve taşıma kapasitesi yüksek, fabrikasyon imalat olduğu için farklı renk ve formlarda oluşturularak dekoratif çevreler tasarlamak mümkün ve aralıklı birleşimlerle uygulandığı için onarımı kolay ve sel gibi kötü koşullara sebep olmayacak özelliklerdedir.


Beton parke makinası

Beton parke üretimini yapan parke makinası | Kırmızı renkli beton parke makinası
parke yapımında kullanılan parke makinası | parke makinası kurulu tesis

Beton parke makinası parke taşı üretimi için özel imal edilmiş ve beton parke makinası fabrikası kuran imalatçının parke, briket, bordür taşı üretim seçeneklerinde hitap ettiği pazarda ki ihtiyaca göre yaptığı hesaplamalarda yoğunluk olarak parke taşı üretimi gerçekleştirecek üreticinin tercih ettiği makinalardır. Beton parke makinası aynı zaman da briket taşı ve bordür taşı üretimini de gerçekleştirir. Beton parke makinasını, briket makinasından ayıran özellik parke taşı üretim şekli, parke taşının olması gereken özellikleri ona kazandıran ve parke taşı üretim maliyetini azaltan özelliklerdedir. Briket üretiminde daha performanslı çalışmasının dışında kapasite ve üretim adedi olarak bir farklılık yoktur.


Sulu döküm parke makinası

sSulu döküm parke makinası üretmiyoruz | bu makina çift kovalı parke makinasıdır
çift kovalı parke makinası | Çift kovalı tek mikserli parke makinası | Bantlı kırmızı parke makinası

Tüm sektörlerde olduğu gibi inşaat ve yapı sektöründe de farlılık yaratma, hizmet ettiği dalda yeni özellikte ve formlarda materyaller üretmek amaçlanan bir yoldur. Bu parke taşı üreticisinin sektörde bilirliğini ve söz sahibi olarak sektöre yön verebilmesini sağlayan en önemli unsurdur. Zamanla gelişen yapı sektörü, malzemenin kimyasal, fizyolojik ve dekoratif özellikte çeşitliliğini sağlamıştır. Parke taşı için düşünülen yeni tasarımlar ve sınırsız sayıda olabilecek dekoratif ürünler üretmek için parke taşı harcını oluşturan agrega ve kimyasal katkıların uygun ölçekte birleştirmeleri önem arz eder. Bu karışımlar sulu döküm parke makinası ile makina kalıbında ideal vibrasyon kuvveti ile sıkıştırılıp ince kenarlı ve dekoratif ürünler elde edilir.


Parke makinası fiyatları

parke makinası fiyatları | çift kovalı parke makinası fiyatları | çift hazneli parke makinası fiyatları | yarı otomatik parke makinası fiyatları
parke makinası yarı otomatik | otomatik parke makinası yeşil renkli | parke makinası boş palet haznesi

Standart olarak kilit parke taşı alınarak parke makinası kapasite oranları metrekare cinsinden hesaplanarak makina versiyonlarını oluşturur. Briket makinası üzerine ilave edilen ikinci harç kovası otomasyon sistemini farklılaştırarak iki harç kovasında homojen şekilde karışmış agregayı sistemli şekilde parke kalıbına dökülmesini sağlar. Parke makinası, otomasyon sistemi, kaliteli malzeme ve ekipman kullanımı, uzun ömürlülük standardı tüm ülkelere hızlı bir şekilde ulaşabilen teknik destek ağı parke makinası fiyatlarını oluşturan faktörlerdir.


2 el satılık beton parke makinası

2. el satılık parke makinası | kırmızı renkli 2. el satılık parke makinası yarı otomatik
parke üretimi yapan parke makinası | yeni model parke üreten parke makinası | mavi beyaz renkli parke üreten parke makinası

Parke makinası alınırken dikkat edilmesi gereken bir husus da parke makinası fabrikası satın alınacak firmanın tecrübesi, teknik servis ağı, sektör de söz sahibi olmasıdır. Bu özelliklerde ki bir firma kalıcılığı yakalamış ve yedek parça ve ihtiyaç olan ekipman bakımından sizi yarı yolda bırakmayacağı anlamına gelir. Satın alınan parke makinası müşterinin seçmiş olduğu parke kalıbı ile üretimini yapar. Zamanla değişen formlar müşterinin hizmet ettiği pazarda yeni parke taşı formlarını moda haline getirebilir. Bu moda da pazardan geri kalmamak için yeni parke taşı kalıbı sipariş etmeniz gerekir. Satın alınan 2 el satılık beton parke makinası size bu konuda kötü sürpriz yaşatabilir. Makina üretimini yapmış firma saydığımız özelliklerden yoksun ise yeni kalıp yaptırmanız size fazladan zaman ve maliyet oluşturacaktır.


Parke Makinesi İle İlgili Görseller

Kaliteli Üretim Yapan Parke Makinesi | Ayrıca parke makinası olarak da adlandırılır.
Kırmızı renkli parke makinası parke üretiminin yanında briket üretim bordür üretimide gerçekleştirir.

Satın alınan 2 el satılık beton parke makinası kalıbını diğer firmalarda üretimini gerçekleştirebilirsiniz, fakat yapılan kalıbın makinanıza tam uyumlu çalışacağı garanti edilemez. Satır başında belirttiğimiz özellikte ki firmalar, zaten kendi ürünü 2 el satılık beton parke makinası durumuna düştüğünde makinanın satışını da genelde kendileri yaparlar bu müşterinin tam memnuniyetini esas olan bir konudur. Bu sebeple 2 el satılık beton parke makinası satıl almayı düşündüğünüz de yine parke makinesi üretimini yapan firmalardan tercih etmenizi öneririz. Aksi taktirde daha önceki sahibinden aldığınız 2 el satılık beton parke makinası size olumsuz koşullar oluşturabilir.

1 min
16 min
40 min
6 min

Diğer Briket Makineleri Makalelerimizi Linklerin Üzerine Tıklayınca Ulaşabilirsiniz.

logoalt

Bir BEYAZLI GRUP Kuruluşu Olan Bess; Kilit Parke Makinası, Briket - Bims Makinası ve Kalıp Sanayii Ticari Faaliyetlerine 2007 Yılı İtibarı İle Trabzon'da Başlamış, Bünyesine Kattığı Deneyimli Ve Uzman Kadrosu Sayesinde Hızla Büyümeyi Amaç Edinmiş ve 23 Farklı Ülkeye İhracat Gerçekleştirme Başarısı İle Sektörün Lider Firmasıdır...

BİZE ULAŞIN

maps Yanlıca Mahallesi Akoluk Belediye Karşısı Trabzon / Türkiye
 
telefon +90 462 321 07 78
+90 549 325 66 67
 
mail [email protected]
 
mail Pazartesi - Cumartesi
© 2023 | Tüm Hakları Saklıdır. Her Hakkı Beyazlı Group'a Aittir.