Briket Makinesi

Briket Makinesi

Yapı Ve İnşaat Sektöründe Kullanılmak Amacı İle Ülkelerin Ve Şehirlerin, İklimsel Ve Coğrafi Şartlarına Göre Belirlediği Standartlara Uygun Sertlik, Yük Taşıma Kapasitesi, Ses İzolasyonu, Isı Yalıtım Kabiliyeti Ve Uygun Ölçülerde Briket Üreten Makinalar İle Kent İçi Çevre Düzenlemesinde Sert Veya Ayırıcı Zemin Oluşturmak Amacı İle Dekoratif Olarak Biçimlendirilebilen Parke Taşı, Yaya Ve Araç Trafiğini Veya Toprak Ve Sert Zemini Ayırmak İçin Kullanılan Bordür Taşını Üreten Makinalar Genel Adıyla Briket Makinası Olarak Adlandırılır.


Örnek Briket Makinesi Görselleri;


Briket Makinesi | Briket üretimi yapan kaliteli briket makinesi
Briket, Parke ve Bordur Üretimi Yapabilen Briket Makinesi

Briket Makinası İmalatı

Günümüz İhtiyaçları Ve Her Coğrafyada Ki Hammaddeye Uygun Olacak Şekilde Ve İnsan Fizyolojisine Uygun Olarak Projesi Tasarlanıp, Uzun Ömürlülük, Zaman İçinde Gelişen Teknolojide Atıl Duruma Düşmeyip Üreticinin Artan İhtiyaçlarına Göre, Briket Makinası Ek Donanımlarına Uygun Şekilde Briket Makinası İmalatı Gerçekleştirilir. Briket Makinası İmalatı Proje Tasarım, Mekanik, Hidrolik, Elektrik-Otomasyon Ve Astar Boya İmalatı İşlemleri Sonunda Briket Makinası İmalatı Fabrikasyon Aşamasını Tamamlar.


Örnek Briket Makinesi İmalatı Görselleri


Briket makinesi imalatı sonucu çıkan briket makinesi
Briket makinası imalatından sonra oluşturduğumuz kaliteli kırmızı briket makinesi

Briket Fabrikası

Fabrikasyon İşlemlerini Test Aşamalarıyla Tamamlayan Briket Makinası, Montaj Ve Kurulum Yapılmak Üzere Uygun Boyutlarda Ki Konteynerlere Yerleştirilerek Kurulum Ve Montaj Yapılacağı Konuma Sevki Gerçekleştirilir. Kurulum Ve Montaj Yapılacak Sahaya Ulaşan Briket Makinası Ve Ekipmanları, Kurulum Ekibi Tarafından Uygun Şekilde Montaj Edilip, Müşterimizin Seçtiği Personellere Kurulum Ekibimiz Tarafından Operatörlük Eğitimi Verilip, Final Testleri Gerçekleştirilerek Briket Fabrikası Üretim Aşamasına Geçer.


Briket İmalatı

Müşterimizin Hizmet Vereceği Coğrafyanın Talepleri Doğrultusunda Seçilen Agrega Türleri Uygun Ölçeklerde, Seçilmişse Makine Ekipmanı Tarafından, Seçilmemişse Personel Tarafından Manuel Olarak Makina Mikserine Sevki Gerçekleştirilip Harç Karışımı Mikser Tarafından Hazırlanır. Agrega Karışımı %100 Homojen Hale Geldiğinde Konveyör Bant Tarafından Makina Kovasına Taşınır. Makina Otomasyon sistemleri Türüne Göre Operatör Tarafından Çalıştırılarak Briket İmalatı Gerçekleştirilir.


Manuel Briket Makinası

Tüm Kontrolleri İnsan Tarafından Yapılan Makine Performansı Personele Dayalı Bu Sebeple Günlük Üretim Kapasite Oranı Stabil Olmayan Makine Türüdür. Briket Üretimi Yapılacak Sahada Hazır Bulunan Manuel Briket Makinası, Betoniyer Tarafından Karışımı Sağlanan Harç El Arabası İle Taşınıp Makina Haznesine Dökülerek Manuel Briket Makinası Operatörü Tarafından Briket Üretimi Gerçekleştirilir. Manuel Briket Makinası Sabit Bir Makina Değildir, Üretim Sahasında Operatör Tarafından Gezdirilerek Üretimi Gerçekleştirilir. Palet İhtiyacı Yoktur. Ülkelerin Briket Taşı Sertlik Standartlarına Uygun Briket Üretimi Gerçekleştiremeyebilirler.


Manuel Briket makinesi olarak adlandırılıyor ama aslında yarı otomatik briket makinesidir
Manuel briket makinesi | Yarı otomatik briket makinesi kaliteli briket üretimi


Briket Makinaları

Briket, Parke, Bordür Üreticisinin Makina Tesisini Kuracağı Konuma Ve Bu Ürünlerin Hammaddesi Olan Agrega Çeşitlerine Ulaşım Ve Elde Etme Maliyetleri İle Küçük Ölçekte Şehrin İmar Hareketlerine Büyük Ölçek De İse Ülke Ekonomisi Kıstasları Doğrultusunda Ulaştığı Rakamsal Sonuçla Üretmek İstediği Briket Taşı,Kilit Parke Taşı Ve Bordür Taşı Günlük Ve Yıllık Olarak Üretim Adedine Göre Briket Makinaları Ve Makinanın Üretim Yapması İçin Asgari Ekipmanlarını, Üretim Kalitesini Ve Hızını Arttırmak Amacı İle Her Briket Makinası İçin Özel İmal Edilmiş Yardımcı Ekipmanları Satın Alır.


2 El Briket Makinası Fiyatları

Satın Alınan Briket Makinaları Zaman İçinde Stabil Performansı Sağlayamama, Gelişen Teknolojide Atıl Duruma Düşme Veya Briket Makinası Üreticisinin Müşterisine Yanlış Yönlendirme Sonucunda Müşterinin Gelen Talebe Zamanında Cevap Verememe Veya Gelen Talebin Çok Üstünde Bir Üretim Gerçekleştirmesi Sonucu Makinayı Elden Çıkarma Yoluna Gidebilir. 2 El Briket Makinası Fiyatları, Sıfır Briket Makinası Fiyatına Oranla Daha Uygun Fiyatlardadır. Fakat Makinanın Yanlış Kullanımlardan Dolayı Makinada Giderilemeyecek Arızalar, Makina Performansında Azalma Tadilat Gerektiren Durumlarda Teknik Servise Ulaşama Veya Daha Önceki Yanlış Kullanımdan Dolayı Garanti Dışı Kalma Durumlarıyla Karşı Karşıya Kalınabilir.


Briket Makinası Fiyatları

Kaliteli üretim yapan briket makinesi fiyatları değişiklik gösterir
Kırmızı beyaz renkli kaliteli briket makinesi

Ülkelerin Zaman İçinde Şehirleşme Anlayışı Doğrultusunda Toplumların İhtiyaçlarına Ulaşma Kolaylığı Göz Önüne Koyularak Hızlı Yapılaşmaya Gitmek Zorunda Kalınmıştır. Bununla Birlikte Daha Yüksek Katlı Binalar Tasarlan Mimarların Bu Mimarileriler De Kullanılan Duvarın İklim Ve Coğrafyanın Sebep Olduğu İnsan Yaşamı İçin Olumsuzluk Oluşturduğu Hava Akımlarını Engellemek Ve Hızlı Yapılaşmaya Cevap Verebilmek Amacı İle Geliştirilen Malzeme Türleri Arasında En Çok Briket Taşı Tercih Edilmiş Ve Yeni Bir Sektörün Oluşumu Sağlanmıştır. Briket Taşını Üreten Makinalar Briket Makinası Olarak Adlandırılır. Briket Makinası Fiyatları, Makinanın Üretim Kapasitesi, Uzun Sürelerde Kullanımı Sağlamak Amacı İle Kullanılan Ürünlerin Kalitesi, Briket Taşı Üreticisinin Gelişen Sektörde Ki Konumu Gereği Taleplere Zamanında Cevap Verebilmek Amacı Briket Makinası Performansını Arttırma Yolunda İlave Ekipmanlar Satın Alabilmesi İçin Briket Makinasının Geliştirilebilir Özelliklerde Olması Briket Makinası Fiyatlarını Etkileyen Faktörlerdendir.


Manuel Briket Makinası

Üretimde Makinenin Üretim Hızı Çıkarmış Olduğu Ürünün Kalitesi Makine Otomasyonlarına Değilde Tesis İçerisinden Çalışan İşçiye Balıysa Bu Tür Briket Makinalarına Manuel Briket Makinası Denir. Belirli Coğrafyalarda İki Farklı Sistem Manuel Briket Makinası Olarak Adlandırılır. Bunlarda Biri Yürüyen Briket Makinası Diğer Adı İle Yumurtlayan Briket Makinası, Diğeri İse Genellikle Yarı Otomatik Briket Makinası Olarak Adlandırılan Sistemdir. Bu Sistemde Briket Haricinde Parke Taşı, Asmolen, Çim Taşı, Straforlu Briket, Bordür Gibi Ürünlerde Üretmek Mümkündür. Manuel Briket Makinası Bir Diğer Adı İle Yarı Otomatik Briket Makinası İçin Ahşap Kalınlığını Makinanın Kapasitesine Bağlı Olarak Değişen Zemine Kolay Bırakılabilmesi Ve Üretim Paletinin Ömrünün Daha Uzun Olabilmesi İçin Alt Takozlu Olarak İmal Edilen Paletler Kullanılır.


Briket Üretimi yapan Manuel Briket Makinası | Yarı Otomatik Briket Makinası
Briket Üretimi yapan Manuel Briket Makinası | Yarı Otomatik Briket Makinası | Briket Makinası

Üretilen Taş Palet Üzerinde Sahaya İşçi Tarafından Taşındığı İçin Genellikle Maksimum 10.000 Briket Üretimine Kadar Makinelarde Kullanılır. Daha Üst Kapasitelerde Tercih Edilmez. Manuel Briket Makinası Üretim Esesi Şu Şekildedir. Karıştırıcı Mikseri İle Oluşan Harç Briket Makinası Harç Kovasına Aktarılır. Operatör Platformunda Bulunan Operatör Eğitimi Almış İşçi Makinin Çalışma Esasına Göre Düzenlenmiş Hidrolik Kolar Üretimi Yapar. Bu İşlemle 6 İle 4 Hidrolik Kol Bulunur. Bunların İşlevleri Sırası İle Boş Paleti Manuel Briket Makinası Vibrasyon Tablasına Çeker. Alt Kalıp Bir Diğer Adıyla Dişi Kalıp Palet Üzerine İner. Briket Makinası Harç Kovası Altında Bulunan Kapak Açılarak Harç Arabasını Doldurur. Harç Kovası Kapakları Genellikle Hava Basıncı Üreten Kompresörler İle Çalışır. Harç Dolu Harç Arabası Alt Kalıp Üzerine Gelir Ve Harcı Kalıp İçerisine Doldurur. Bu İşlem Harç Arabasının Hidrolik Kol Yardımı İle İleri Geri Gitme İşlemiyle Olduğu Gibi.


Briket Üretimi yapan Manuel Briket Makinası | Yarı Otomatik Briket Makinası | Kaliteli Briket Makinası
Briket Üretimi yapan Manuel Briket Makinası | Yarı Otomatik Briket Makinası | Profesyonel Briket Makinası

Sisteme İlave Edilecek Izgara Sallama Sistemi İle Otomatik Bir Şekilde Yapılabilir. Bu Şekilde Yapılması Manuel Briket Makinası Tabanında Aşınmaları, Harç Arabası Kollarının Yorulmasını Ve Deformasyonunu Önler. Opsiyonel Bir Ekipman Olan Izgara Sallama Ünitesini Siteme İlave Etmek Zorunlu Değildir. İçerisi Harç İle Dolu Olan Alt Kalıp Üzerine Hidrolik Kol İle Üst Kalıp Bir Diğer Adı İle Erkek Kalıp Gelir. Hidrolik Baskı Uygulayan Erkek Kalıp Harcın Sıkışmasını Sağlar. Burda Kullanılan Hidrolik Pistonlar Yağ İle Çalışır. Bu Esnada Manuel Briket Makinası Vibrasyon Motorları Çalışarak Oluşturduğu Titreşimle Harç İçerisindeki Boşlukların Kapanmasını Ve Üretilecek Briketin Dayanıklılığının Artmasını Sağlar. Bu İşlem Sonrasında Üst Kalıp Ve Daha Sonra Alt Kalıp Yukarıya Çıkar. Arka Tarafta Bekleyen Boş Palet İçeri Çekilerek Üzerinde Briket Bulunan Dolu Paletin Dışarı Çıkması Sağlanır. Üretim Bu Şekilde Bitmiş Olur. Tesiste Hazır Bulunan Taşıyıcı İşçi Briket Makinası İçin Özel İmal Edilmiş El Arabaları İle Üzerinde Briket Olan Paleti Alarak Sahaya Taşır Ve Kurutmaya Bırakır. Kuruyan Ürünle Palet Üzerinden Toplanarak Transfer Paletine Dizilir Ve Stok Sahasına Bırakılır.


7 min
30 min
118 min
158 min

Diğer Parke Makineleri Makalelerimizi Linklerin Üzerine Tıklayınca Ulaşabilirsiniz.

logoalt

Bir BEYAZLI GRUP Kuruluşu Olan Bess; Kilit Parke Makinası, Briket - Bims Makinası ve Kalıp Sanayii Ticari Faaliyetlerine 2007 Yılı İtibarı İle Trabzon'da Başlamış, Bünyesine Kattığı Deneyimli Ve Uzman Kadrosu Sayesinde Hızla Büyümeyi Amaç Edinmiş ve 23 Farklı Ülkeye İhracat Gerçekleştirme Başarısı İle Sektörün Lider Firmasıdır...

BİZE ULAŞIN

maps Yanlıca Mahallesi Akoluk Belediye Karşısı Trabzon / Türkiye
 
telefon +90 462 321 07 78
+90 549 325 66 67
 
mail [email protected]
 
mail Pazartesi - Cumartesi
© 2023 | Tüm Hakları Saklıdır. Her Hakkı Beyazlı Group'a Aittir.